Slovenské združenie stomikov

Štvorstretnutie stomikov v Poľsku

Stretnutie štyroch štátov

 V dňoch 7.8.9.júna 2019 sa uskutočnilo v Poľsku stretnutie stomikov pod názvom  Stretnutie na hranici. Stretnutia sa zúčastnilo 120 stomikov
Z Čiech Maďarska, Poľska a Slovenska. Stretnutie sa konalo v mastičku Zawoja hotel Jedruš
         Zo Slovenska sa tohto stretnutia zúčastnili kluby Žilina, Trenčín, Topoľčany, Ilava, Nové Zámky .
         Po príchode do hotela sme sa ubytovali a bol obed, počas obeda sme sa dozvedeli program poobedného slávnostného zahájenie stretnutia.
Po obede sme sa prezliekli do tričiek a nastúpili sme na oficiálne zahájenie stretnutie. Pri nástupe si každý štát spieval svoju ľudovú pesničku.
Na oficiálnom zahájení za zaspievali hymny zúčastnených štátov. 
Po zoradení sa na ploche ihriska si každý účastník štátu zaspieval svoju hymnu. Ako hosť tohto stretnutia bol i Prezident EOA Jon Thorkelsson
         Po oficiálnom zahájení boli prítomní stomici oboznámení s programom stretnutia jednalo sa o športový program.
Individuálny šport šípky 5 osôb z každej krajiny, volejbal tri osoby, hra Stomiku nehnevaj sa tímová súťaž 3 osoby z každej krajiny, miniball – basket individuálna súťaž po 5 osôb cyklistické preteky v dĺžke 95 km cez hory zo Slovenska boli 4 osoby. Slovenské družstvo obsadilo šípky, stomiku nezlobse, basket a cyklistické preteky. Cyklistické preteky boli skôr o účasti a prekonaní sám seba. Na konci pretekov keď do cieľa cyklistom chýbalo pár km spustila sa búrka, ale všetci cyklisti to zvládli na jednotku najdramatickejšie bola hra stomika nedej sa ( človeče nehnevaj sa) slovenským pretekárom dostať sa domov chýbalo 24 políčok ostatný čakali na dva , jeden alebo tri body. Strhujúcim záverom pani Ľubka Balážová hodila po sebe 4×6 bodov a za veľkej radosti  naše družstvo túto súťaž vyhralo. V šípkach sme boli suveréni páni  Uríček, Baláži a Vyšný taktiež túto súťaž vyhrali najviac bodov získal Antonín  Uríček.
        Cyklisti sa na svoju súťaž pripravovali zodpovedne a nič nenechávali na náhodu ísť cez hory 95 km je to drina, treba dodržiavať pitný režim. Súťaž nebola o víťazovi, ale o tom aby každý došiel. Poobede sme sa vybrali na lanovku na kopec Mosorny Groň vo výške 1040 m. Počasie bolo krásne takže z vrcholu hory sme vydelí i kus Slovenska.
         Pri schádzaní z lanovky sa objavili prvé kvapky dažďa, ale spŕchlo keď sme sa už vracali  v aute. Všetci sme boli spokojní a tešila na večer pri hudbe a zábave.
         Všetci sme sa  dobre bavili a neboli ani rečové bariéry, nakoľko maďarským priateľom prekladal náš člen pán  Milan Feješ . Prostredie stretnutia bola zrenovovaná budova hotela žiaden priemysel v okolí, čistý vzduch, každé poobede spŕchlo takže horúčavu sme až tak nepociťovali .
         V nedeľu po raňajkách sme odchádzali domov. Trasu sme si vybrali cez Oravu obec Klin. (Slovenské RIO na Orave Obec Klin) Chceli sme si pozrieť sochu Ježiša Krista, ktorá sa týči na touto obcou. Socha je vernou kópiou sochy v Rio de Janeiro.  Socha dosahuje výšku 9,5 m a jej hmotnosť je 23 ton. Jej ruky smerujú na celú Oravu, ktorú majú ochraňovať. Zastavili sme sa v penzióne Prislop kde sme si dali dobrý obed a pokračovali sme cestou domov. Akcia Poľských stomikov sa vydarila prežili sme tri pekné dni. Na budúci rok takéto stretnutie zabezpečujú Maďarskí stomici.

Dovidenia v Maďarsku

galéria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nitriansky kraj
17/11/2019, 17:25
jasno
V
jasno
14°C
10 m/s
pocitová teplota: 9°C
tlak vzduchu: 1010 mb
vlhkosť vzduchu: 71%
rýchlosť vetra: 10 m/s V
nárazy vetra: 11 m/s
UV-Index: 0
Východ Slnka: 06:57
Západ Slnka: 16:07
Predpoveď na 18/11/2019
deň
polojasno s prehánkami
JJV
polojasno s prehánkami
14°C
max. UV-Index: 1
Predpoveď na 19/11/2019
deň
prevažne zamračené
VJV
prevažne zamračené
13°C
max. UV-Index: 1
 
Stránku si teraz pozerá:
Ankety

Čo Vám tu chýba?

View Results

Loading ... Loading ...
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Návštevnosť
  • Zobrazené stránky : 290472
  • Návšteníci : 87740
  • Stránky za 24 hod.: 64
  • Návšteníci za 24 hod. : 37