Slovenské združenie stomikov

Moja sestra

 

Ministerka zdravotníctva vyjadrila úctu najlepším lekárom a sestrám

 

„Môj lekár“ a „Moja sestra“. Asociácia na ochranu práv pacienta (AOPP) zorganizovala prvý ročník tohto ocenenia. Úctu oceneným vyjadrila ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská a spolu s prezidentkou AOPP Máriou Lévyovou odovzdala lekárom a sestrám zaslúžené ceny.
Ocenenie „Môj lekár“ a „Moja sestra“ získalo desať lekárov a desať sestier. Vybrala ich odborná porota zložená zo zástupcov zdravotníckej obce, pacientov aj médií.
fotografia z podujatia „V zdravotníctve je na prvom mieste kvalitná liečba pacienta a snaha prinavrátiť mu jeho stratené zdravie. Toto ocenenie preto vnímam ako nesmierne dôležité. Pozitívna spätná väzba pre lekárov a sestry je veľmi podstatná, pri liečení pacientov sú nenahraditeľní a patrí im zaslúžený rešpekt a úcta. Ich prácu si nesmierne vážim, a preto im aj touto cestou ďakujem,“ povedala ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.
Veríme, že aj týmto krokom prispejeme k pozdvihnutiu statusu zdravotníckych povolaní, ktoré sú základnými piliermi v našom zdravotníctve, a zároveň aj k budovaniu vzájomnej dôvery, podpory, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou liečby a uzdravovania pacientov

 

Ocenenie v kategórií „ Moja sestra“

Mgr. Zuzana Baculová
– na ocenenie navrhla SMyS (Slovenská myelomová spoločnosť)

Zuzana Baculová pracuje v nemocnici sv. Cyrila a Metoda na Klinike hematológie a transfúziológie. Je absolventkou VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave, odbor ošetrovateľstvo. Členovia, a zároveň pacienti, združení v SMyS navrhli pani magistru na ocenenie „Moja sestra“ pre jej dynamickosť pri práci, oddanosť, profesionalitu a odbornosť, ktorú preukazuje pri každom jednom pacientovi bez výnimky. Preukazuje oddanú a ukážkovú prácu. Je pravým príkladom toho, že zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť je možné poskytnúť kvalitne, poctivo, špičkovo a hlavne ľudsky, empaticky s úsmevom na tvári, čo veľmi oceňujeme.

Jela Stehlíkova, dipl. s.
– na ocenenie navrhlo SLOVILCO (Slovenské združenie stomikov)

Pani Jelka Stehlíkova pracuje ako sestra a stomasestra v Univerzitnej nemocnici V Martine na chirurgickej klinike a transplantačnom centre. Vedie stomickú poradňu, kde pomáha zdravotne ťažko postihnutým stomikom v ich neľahkom boji so stomickými vývodmi a onkologickým ochorením. Slovenské združenie stomikov navrhlo pani Stehlíkovu na ocenenie „Moja sestra“, pretože pomáha pacientom v predoperačnom i pooperačnom období. Vo svojej práci i mimo nej trpezlivo pacientov učí prekonávať prekážky spojené s ochorením a je pre nich veľkou oporou. Je svedomitá, zodpovedná, pacienti ju majú radi a vedia, že keď na ňu obrátia, vždy sa im snaží pomôcť a povzbudiť ich či dodať im znovu elánu do života , ktorý onkologickí pacienti tak veľmi potrebujú. Je členkou Martinského klubu stomikov ILCO klub Martin. Zúčastňuje sa na ich akciách a prednáša o problémoch so stómiou na seminároch.
„Na jej ľudský prístup k pacientom a pomoc sa nedá zabudnúť, lebo vďaka tomu sa postupne zmierujeme so svojim ochorením, za čo z celého srdca združenie stomikov ďakuje,“ píše sa v nominácii.

 

Nitriansky kraj
22/08/2019, 13:48
prehánky
JJV
prehánky
23°C
3 m/s
pocitová teplota: 22°C
tlak vzduchu: 1030 mb
vlhkosť vzduchu: 67%
rýchlosť vetra: 3 m/s JJV
nárazy vetra: 3 m/s
UV-Index: 1
Východ Slnka: 05:51
Západ Slnka: 19:50
Predpoveď na 23/08/2019
deň
prerušovaná oblačnosť
ZSZ
prerušovaná oblačnosť
29°C
max. UV-Index: 4
Predpoveď na 24/08/2019
deň
polojasno, ojedinele s  búrkami a prehánkami
VJV
polojasno, ojedinele s búrkami a prehánkami
32°C
max. UV-Index: 5
 
Stránku si teraz pozerá:
Ankety

Čo Vám tu chýba?

View Results

Loading ... Loading ...
Hosting zadarmo od WebSupport.sk
Návštevnosť
  • Zobrazené stránky : 282491
  • Návšteníci : 84776
  • Stránky za 24 hod.: 152
  • Návšteníci za 24 hod. : 47