Zájazd Ilava

Zájazd ILCO klub Ilava

Nadišiel deň „D“ utorok 29.júla 2014. Ráno sme všetci vstávali s veľkým očakávaním aké bude počasie: či sa budeme potiť vo vlastnej šťave ako predošlé dni , alebo sa skrývať pod dáždnikom.
Zišli sme sa u nášho predsedu, kde nás čakal mimibus. Po privítaní p. Uríčkovou sme sa vydali na cestu do Ladiec, kde sme pri hrobe zaspomínali na zakladateľku nášho klubu p. Aničku Kušnierovú
 Potom sme pokračovali cez Košecu, Košecké podhradie, Zliechov do Čičmian. Cestou sme obdivovali krásu okolitej prírody ako i krásu starých domčekov. Po krátkej prehliadke maľovaných dreveníc sme si dopriali chvíľku oddychu pri šálke voňavej kávy. Ďalej sme pokračovali mikrobusom do Rajeckej Lesnej kde sme si prezreli unikátny vyrezávaný pohyblivý betlehem. Potom sme si obzreli Frívaldskú kalváriu a občerstvili sa lurdskou vodou. Príjemným zážitkom bola cesta cesta do Frivaldskej doliny, kde nám máš predseda ukázal miestnu atrakciu – prírodnú fontánu. Spravili sme spoločné foto , oddýchli pri blízkej chate, stihli sme aj malú schôdzu čo by sme chceli v budúcnosti navštíviť. Pred ďalším nástupom do mikrobusu sme museli absolvovať povinnú pitnú kúru na čerstvom vzduchu. Potom nás čakal cesta do Rajeckých Teplíc. Počasie nám prestalo priať, tak sme sa uchýlili do reštaurácie Encián. Pokiaľ sme sa dobre najedli, prestalo pršať a mohli sme pokračovať v prehliadke kúpelného areálu. Deň sa už pomaly krátil tak sme sa plný zážitkov vybrali domov. Zastavili sme sa ešte na výbornú zmrzlinu a s vyplazeným jazýčkom sme sa viezli domov. Pekný výlet sme ukončili u nášho predsedu ILCO klubu, ktorý nás tento deň bezpečne vozil mikrobusom. Poďakovanie patrí pani Nagyovej, ktorá nám upiekla výborný jablkový závin, pani Uríčková sa postarala o dodržanie pitného režimu.

 Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia .

 

Účastníci zájazdu

Foto galéria