Rekondície Turčianske Teplice

Rekondičný pobyt

v Turčianskych Tepliciach

Vrátili sme sa do našej obľúbenej Turčianskej záhradky. Dňa 14. júna 2010 sme nastúpili na rekondičný pobyt do rekreačného zariadenia  „Penzión po orechom“. Pri obede nás milo privítal vedúci tohto zariadenia, pán Ďuris a tajomníčka združenia SLOVILCO pani H. Pindrochová. V tomto prvom turnuse sa zišlo 18 účastníkov z rôznych kútov Slovenska z našich ILCO klubov. Ubytovacia kapacita je 9 dvojlôžkových izieb a 1 apartmán. Každá izba je vybavená televízorom a sociálnym zariadením. Na začiatku pobytu sme si urobili večer posedenie, aby sme sa lepšie spoznali. Na konci rekondičného pobytu zasa takú malú rozlúčkovú slávnosť.  Občerstvenie nám sponzorovali manželia Ďurisovci. O dobrú náladu sa nám postarala naša Jožka. Aj keď nám počasie až tak neprialo, nestrácali sme optimizmus. Niektorí robili individuálne výlety autom, alebo na bicykloch. Iní keď sa dalo chodili na prechádzky, odpočívali a relaxovali v krásnom prostredí v záhrade, kde je pekné posedenie a bazén. Malá skupinka sa chodila denne kúpať na termálne kúpalisko.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Liečia sa tu choroby obličiek, močových ciest a pohybového ústrojenstva. Je tu novovybudovaný aqua park, liečivá termálna voda s teplotou do 38°  s celoročnou prevádzkou. Deň pred odchodom v nedeľu sme niektorí mali pekný zážitok. Pri kaplnke sv. Jána Nepomuckého, vo farskej záhrade, sa konala primícia mladého kňaza Petra Ondríka, ktorý slúžil svoju prvú svätú  omšu. Bol to krásny dvojhodinový obrad. Mám už svoj vek, nemala som doposiaľ príležitosť sa na niečom takom zúčastniť. Bol to pekný deň, táto spomienka mi zostane do konca života.

Program nášho rekondičného pobytu doplnili aj zástupcovia našich dodávateľských firiem z ConvaTec a Coloplast

Na záver chcem poďakovať združeniu SLOVILCO za realizáciu tohtoročných rekondičných pobytov, hlavne tajomníčke pani H. Pindrochovej, za všetkých účastníkov pobytu ďakujeme manželom Ďurisovým za starostlivosť, za pekné ubytovanie, srdečnosť a veľmi dobrú  a výberovú stravu. Sme radi, že sme sa mohli opäť vrátiť na toto krásne miesto.

Ďakujeme a tešíme sa na stretnu

tie o rok. Vďační členovia rekondičného pobytu v Turčianskych Tepliciach v penzióne Pod orechom.

Anna Pelikánová,

vedúca turnusu

ILCO klub Bratislava